Resultater

Klubmesterskab 2013

Sejladserne om lørdagen var sidste afdeling af klubmesterskabet, umiddelbart efter sejladserne var der præmieoverrækkelse.
Klubmester i Feva
1. plads: Mads og Troels
2. plads: Emil og Rasmus
Klubmester i Optimist
1. plads: Jakob H.
2. plads: Jakob L
3. plads: Nikolaj

Spar Nord Cup Sunds 16.-17. juni

1st

C Optimist

8316

Skive Sejlklub

Benjamin Damsgaard

1.0

1.0

2.0

1.0

1.0

1.0

1.0

(5.0)

13.0

8.0

2nd

C Optimist

8384

Sunds Sejlklub

Rune Cramer

(5.0)

3.0

1.0

2.0

2.0

5.0

2.0

4.0

24.0

19.0

3rd

C Optimist

6243

Viborg Sejlklub

Jonas Vig

3.0

(6.0)

6.0

3.0

3.0

4.0

4.0

3.0

32.0

26.0

4th

C Optimist

7631

Ringkøbing Sejlklub

Rasmus Askjær

6.0

4.0

(7.0)

5.0

5.0

3.0

3.0

2.0

35.0

28.0

5th

C Optimist

7662

Aalborg Sejlklub

Christian Søndergaard

7.0

7.0

3.0

4.0

(8.0)

2.0

5.0

1.0

37.0

29.0

6th

C Optimist

6

Grindsted Sejlklub

Emil Ebbesen

4.0

2.0

4.0

6.0

(14.0)

9.0

9.0

12.0

60.0

46.0

7th

C Optimist

7421

Viborg Sejlklub

Bertil Laier

2.0

5.0

5.0

8.0

4.0

13.0

17.0

(30.0 DNC)

84.0

54.0

8th

C Optimist

6468

Aalborg Sejlklub

Teis van Zanden

8.0

9.0

(30.0 DNS)

7.0

7.0

6.0

8.0

9.0

84.0

54.0

9th

C Optimist

7306

Skive Sejlklub

Nicolai Eriksen

10.0

(11.0)

9.0

10.0

6.0

7.0

7.0

6.0

66.0

55.0

10th

C Optimist

D8

Aalborg Sejlklub

Janus Østergaard-Dinesen

9.0

8.0

8.0

9.0

(11.0)

11.0

6.0

7.0

69.0

58.0

11th

C Optimist

7199

Sunds Sejlklub

Niklas Sylvestersen

11.0

12.0

10.0

(16.0)

9.0

15.0

11.0

11.0

95.0

79.0

12th

C Optimist

7568

Aalborg Sejlklub

Frederik Fomsgaard Bruum

12.0

14.0

(18.0)

12.0

10.0

10.0

14.0

10.0

100.0

82.0

13th

C Optimist

60

Grindsted Sejlklub

Troels Storm

(15.0)

10.0

11.0

11.0

13.0

12.0

15.0

15.0

102.0

87.0

14th

C Optimist

5985

Sunds Sejlklub

Rasmus Martin Jensen

13.0

15.0

(21.0)

18.0

16.0

8.0

13.0

13.0

117.0

96.0

15th

C Optimist

3133

Viborg Sejlklub

Benjamin Peter Maargaard Rohde

18.0

16.0

13.0

17.0

15.0

(19.0)

12.0

8.0

118.0

99.0

16th

C Optimist

88

Virksund sejlklub

Frederik Østergaard

14.0

13.0

15.0

15.0

(17.0)

17.0

16.0

16.0

123.0

106.0

17th

C Optimist

6200

Sunds Sejlklub

Simon Ahm

16.0

17.0

12.0

14.0

(18.0)

16.0

18.0

18.0

129.0

111.0

18th

C Optimist

7957

Ringkøbing Sejlklub

Mariane Østergaard Specht

17.0

18.0

14.0

13.0

12.0

20.0

19.0

(30.0 DNS)

143.0

113.0

19th

C Optimist

69

Grindsted Sejlklub

Jacob Ladegaard

(30.0 DNS)

30.0 DNS

30.0 DNS

19.0

19.0

14.0

10.0

14.0

166.0

136.0

20th

C Optimist

6816

Sunds Sejlklub

Jesper Nordestgaard

22.0

21.0

16.0

26.0

20.0

18.0

22.0

(30.0 DNF)

175.0

145.0

21st

C Optimist

360

Sunds Sejlklub

Simon Andersen

24.0

25.0

(30.0 DNF)

22.0

21.0

21.0

20.0

17.0

180.0

150.0

22nd

C Optimist

630

Ringkøbing Sejlklub

Karsten Føhns

20.0

23.0

20.0

20.0

(30.0 DNS)

30.0 DNS

21.0

19.0

183.0

153.0

23rd

C Optimist

SU14

Sunds Sejlklub

Sebastian Jensen

19.0

19.0

19.0

21.0

(30.0 DNS)

30.0 DNS

30.0 DNS

30.0 DNS

198.0

168.0

24th

C Optimist

3746

Sunds Sejlklub

Magnus Svendsen

(30.0 DNF)

20.0

17.0

30.0 DNS

30.0 DNS

30.0 DNS

30.0 DNS

30.0 DNS

217.0

187.0

25th

C Optimist

7313

Skive Sejlklub

Nikolej Dolberg

(30.0 DNS)

22.0

30.0 DNS

23.0

23.0

30.0 DNS

30.0 DNS

30.0 DNS

218.0

188.0

26th

C Optimist

7244

Ringkøbing Sejlklub

Jeppe Sundgaard Jensen

21.0

(30.0 DNS)

30.0 DNS

24.0

30.0 DNS

30.0 DNS

30.0 DNS

30.0 DNS

225.0

195.0

27th

C Optimist

7318

Skive Sejlklub

Mathias Kristensen

(30.0 DNS)

30.0 DNS

30.0 DNS

25.0

22.0

30.0 DNS

30.0 DNS

30.0 DNS

227.0

197.0

28th

C Optimist

7007

Sunds Sejlklub

Sebastian Poulsen

23.0

(30.0 DNS)

30.0 DNS

27.0

30.0 DNS

30.0 DNS

30.0 DNS

30.0 DNS

230.0

200.0

29th

C Optimist

SU6

Sunds Sejlklub

Christian Smed

(30.0 DNF)

24.0

30.0 DNS

28.0

30.0 DNS

30.0 DNS

30.0 DNS

30.0 DNS

232.0

202.0


Klubmesterskab Grindsted Sejlklub 2011

Der blev afviklet 7 sejladser for Feva-sejlere og 8 sejladser for optimister i 6-8 m/sek. tiltagende over middag.

Feva
1. plads    Cecilie og Christian Anov
2. plads    Peter A med hhv. Peter F. og Rasmus
3. plads    Emil og Rasmus

Optimist
1. plads    Jakob H
2. plads    Jakob L
3. plads    Nikoline

Danske Bank Cup i Sunds 18. juni

Rank Tally SailNo Club HelmName Rating R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 Total Nett
1st 1 5458 ViborgSejlklub JuliusDamsgaard (1.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 (2.0) 1.0 1.0 1.0 10.0 7.0
2nd 12 7509 Ålborg Sejlklub Troels Andre´ Larsen 2.0 2.0 (4.0) (3.0) 2.0 1.0 3.0 2.0 2.0 21.0 14.0
3rd 5 7631 Ringkøbing Rasmus Askjær 3.0 (5.0) 3.0 4.0 5.0 4.0 (10.0) 4.0 4.0 42.0 27.0
4th 7 772 Struer NikolejBorregaard Lauridsen 8.0 3.0 7.0 7.0 (11.0) 3.0 2.0 (11.0) 3.0 55.0 33.0
5th 3 DB Sunds Sejlklub Frederik 5.0 4.0 5.0 5.0 7.0 (9.0) 6.0 3.0 (8.0) 52.0 35.0
6th 11 6 GrinstedSejlklub Emil Ebbesen 6.0 (9.0) 2.0 8.0 3.0 5.0 5.0 (9.0) 7.0 54.0 36.0
7th 4 88 Virksund Sejlklub DanielØstergaard 4.0 8.0 6.0 2.0 6.0 (12.0) 7.0 5.0 (14.0) 64.0 38.0
8th 2 7452 Struer Marie Præst (10.0) 6.0 (11.0) 6.0 4.0 7.0 4.0 7.0 5.0 60.0 39.0
9th 9 7520 Ringkøbing Sejlklub Jonas Rasborg Thomsen 9.0 (12.0) 10.0 (12.0) 9.0 10.0 8.0 6.0 6.0 82.0 58.0
10th 8 7737 Struer Viktor Gjelstrup Fyhn 11.0 7.0 9.0 10.0 10.0 6.0 11.0 (12.0) (13.0) 89.0 64.0
11th 10 6429 Sunds Sejlklub Rune Meedom (12.0) 10.0 8.0 11.0 12.0 (13.0) 9.0 8.0 9.0 92.0 67.0
12th 6 7244 Ringkøbing Ulrik 7.0 11.0 (12.5) 9.0 8.0 11.0 12.0 (14.0) 11.0 95.5 69.0
13th 14 2506 Sunds Sejlklub Håkon (13.0) (15.0 DNS) 12.5 13.0 13.0 8.0 13.0 10.0 12.0 109.5 81.5
14th 13 630 Ringkøbing Maria Brix (14.0) 13.0 14.0 14.0 (15.0 DNF) 14.0 14.0 13.0 10.0 121.0 92.0

Fænørundt og Moneymaker Cup 4.-5 juni 2011

Emil Ebbesen Grindsted Sejlklub og Dan Nicolaisen fra Grindsted/Kolding Sejlklub var lørdag den 4. juni taget til Middelfart for at sejle Fænø Rundt 2011. Fænø Rundt 2011 blev afviklet i let vind og stærk strøm hvor Emil og Dan fik den lektie, at strømmen skal man udnytte. De sejlede begge efter forskellige taktiker. På læns og i modstrøm sejlede Emil tæt på land, hvor strømmen ikke var så stærk, det vandt han på. Dan sejlede længere ude fra land, hvor der vat flere krusninger på vandet og han mente derfor her måtte der være mere vind, men det var fordi der var mere strøm derude og på grund af strømmen tabte han flere placeringer. De to holdt fast i deres taktik da de kom om på den anden side af Fænø, hvor de nu havde medstrøm, Dan forblev ude i den kraftige strøm og Emil forblev sejlende tæt ved land. Halvvejs Fænø rundt blev C-sejlerne så taget i mål. Emil og Dan var her i hård kamp om pladserne, resulterende med en 10. plads til Emil og en 9. plads til Dan.

Dan tog igen til Middelfart om søndagen for at sejle Money Maker 2011 og her kunne han så udnytte hvad han havde lært om strøm forholdene dagen før. Dan lagde ud med en 6. plads i første sejlads efterfulgt af tre 5. pladser, resulterende at han var på en samlet 3. plads efter 4 sejladser. På grund af at vinde havde drejet, så blev top- og bundmærke flyttet hvilket bevirkede at Dans taktik blev til en bagdel og det resulterede i en 11. plads i femte sejlads. Sammenlagt blev det til en flot 5. plads. Dan er blevet god til at starte og billedet viser Dan som den førende båd på styrbords halse efter start.
Indsendt af Heinrich Nicolaisen


1st Optimist C DEN 7588 Emil Vangsager Kolding Sejlklub 1.0 1.0 1.0

2nd Optimist C DEN 5931 Magnus Måhr Sejlklubben Egensedybet 2.5 2.5 2.5

2nd Optimist C DEN 7592 Valdemar Saabye Simonsen Middelfart Sejlklub 2.5 2.5 2.5

4th Optimist C DEN 1 Kasper Spodsberg Middelfart Sejlklub 4.0 4.0 4.0

5th Optimist C DEN 2 Emil Svenningsen Middelfart Sejlklub 5.0 5.0 5.0

6th Optimist C DEN 590 Oskar Vinther østermark Jensen Kolding Sejlklub 6.0 6.0 6.0

7th Optimist C DEN 757 Julius Strøm Middelfart Sejlklub 7.0 7.0 7.0

8th Optimist C DEN 4 Tobias Terp Knudsen Middelfart Sejlklub 8.0 8.0 8.0

9th Optimist C DEN 7311 Dan Nicolaisen Grindsted / Kolding Sejlklub 9.0 9.0 9.0

10th Optimist C DEN 6 Emil Ebbesen Grindsted Sejlklub 10.0 10.0 10.0

11th Optimist C DEN 7786 Valdemar Laust Bæk Marselisborg Sejlklub 11.0 11.0 11.0

12th Optimist C DEN 6464 Sofie Tang Christensen SBK 12.0 12.0 12.0

13th Optimist C DEN 758 Ida Skovgaard Larsen Middelfart Sejlklub 13.0 13.0 13.0

14th Optimist C DEN 7460 Albert Freud Abildgaard Marselisborg Sejlklub 14.0 14.0 14.0

15th Optimist C DEN 54 Line Ventker SBK 19.0 DNF 19.0 19.0

15th Optimist C DEN MS11 Bjørn Elgaard Petersen Middelfart Sejlklub 19.0 DNC 19.0 19.0

15th Optimist C DEN 10 Ditte Rine Dyhre-Petersen Kolding Sejlklub 19.0 DNF 19.0 19.0

15th Optimist C DEN 8088 Louise Mielow Eriksen Fredericia Sejlklub 19.0 DNF 19.0 19.0


Forårsstævne 7. maj i Vejle

Forårs-cup i Vejle blev afholdt i solskind og god vind med 30 C-optimister. Fra Grindsted Sejlklub deltog Emil og Dan. Emil fik en 18 plads og Dan en 15 plads, men det skal siges at de blev påpsejlet flere gange af andre sejledere, der ikke kendte vigereglerne og dette påvirkedede at de ikke fik et bedre resultat, men de er ved god mod til næste gang og enerfaring rigere. Efter frokost valgte man ikke at lade C-optimister sejle ud igen, da vinden var på 10 m/s og der blev holdt alternativ sejlads på land med diverse koncurancer, disse var lige så spændende som at sejle, der blev skabt vendskab på tværs af klubberne. Mvh. Heinrich. 

1 DEN 8294 Sigrid Krake Frandsen Kertemin 2 3 1 1 7
2 DEN 8048 Karina Høybye Olesen Kertemin 12 1 6 2 21
3 DEN 7587 Nikolai H. Drue Kolding 6 2 2 14 24
4 DEN    2 Emil Svenningensen Middelfa 7 4 11 6 28
5 DEN 7336 Mads Hartlev Jansen SNV 11 10 4 4 29
6 DEN 7707 Valdemark Saabye Simonsen Middelfa 3 9 14 5 31
7 DEN 7861 Klara Emborg 4 14 7 8 33
8 DEN 8139 Ammailie Maria Hammershøj Kaløvig 5 18 3 11 37
9 DEN 7549 Malene Stenius Petersen Frederic 14 11 10 3 38
10 DEN 7847 Simon Stürup Skanderb 11 5 16 12 44
11 DEN 7463 Liv Andersen Horsens 1 7 22 15 45
12 DEN 7586 Kasper Meinecke Middelf 8 15 5 18 46
13 DEN 6963 Magnus Hammershøj Kaløvig 10 12 9 16 47
14 DEN 7509 Troels Larsen AS/KBL 5 13 12 21 51
15 DEN 7311 Dan Nicolaisen Grindste 16 6 17 13 52
16 DEN 7548 Lukas D G Søndermølle Horsens 9 5 8 DNC 53
17 DEN  895 Emil Vangsager Kolding 15 22 15 9 61
18 DEN    6 Emil Ebbesen Grindste 17 16 20 10 63
19 DEN   24 Christoffer M. Klausen Frederic 19 21 13 19 72
20 DEN 6707 Peter Faurbye Larsen Middelfa 22 26 19 7 74
21 DEN  798 Christian Skovby Horsens 23 17 23 17 80
22 DEN 8113 Emil Olsen Kertemin 21 20 18 23 82
23 DEN 8137 Marc Strunge Madsen Marselis 18 8 DNC DNC 88
24 DEN 8259 Freya Beck Kaløvig 25 25 21 22 93
25 DEN  733 Mathias Kok Skovgaard Jen SNV 26 19 25 24 94
26 DEN  590 Oskar Vinter Østermark J Kolding 20 18 26 DNC 95
27 DEN 8088 Louise Mielow Eriksen Frederic 13 23 DNC DNC 98
28 DEN  586 Bjørn Elgaard Petersen Middelfa 24 DNC 24 20 99
29 DEN 6823 Naja Bjørnholt Christians Middelfa 27 24 27 25 103
30 DEN 7955 Ole Mølbjerg Olesen Struer 29 DNC DNC DNC 122

Feva DM 28.-29. august 2010

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 12, Scoring system: Appendix A

Rank Klasse Sejlnr Klub Skipper Gast R1 R2 R3 R4 R5 R6 PTS Nett
1st Feva XL DEN 3249 Sejlklubben Køge Bugt , Greve Nicoline Stender Arentoft Andreas Kjærgaard 1 2 (3) 3 2 2 10
2nd Feva XL DEN 3288 Marselisborg Sejlklub Mathias Gajhede Julie Erch Petersen (6) 3 2 1 5 1 12
3rd Feva XL DEN 2701 Bogense Sejlklub Maj Bendix Nielsen Eva Bendix Nielsen 2 (7) 1 4 1 4 12
4th Feva XL DEN 3214 Sejlklubben Køge Bugt, Greve Pernille Knutzen Mads Flindt 4 1 4 5 (6) 3 17
5th Feva XL DEN 2504 Thurø Sejlklub Alexander Fürsterling Claes Sørensen 3 (6) 6 2 3 5 19
6th Feva XL DEN 2475 Bogense Sejlklub Anne Holst Mikala Bodholt Nielsen 5 5 5 6 4 (7) 25
7th Feva XL DEN 3219 Fredericia sejlklub Daniel Favlund Kamilla Hejn 7 4 7 9 9 (10) 36
8th Feva XL DEN 2693 Bogense sejlklub Nikolaj Klindt schwaner Victor Steenfeldt (10) 10 8 7 7 6 38
9th Feva XL DEN 3430 grindsted sejlklub Christian Anov Mads Sønning 9 9 10 8 (11) 8 44
10th Feva XL DEN 2545 Grindsted sejlklub Stefan Abildtrup Michael Madsen 8 8 9 11 (13 DNC) 13 DNC 49
11th Feva XL DEN 2544 Middelfart Sejlklub Mike Bækgaard Jakobsen Jannik Astrup (13 DNC) 11 11 12 10 9 53
12th Feva XL DEN 3434 Grindsted Sejlklub Søren Sørensen Trine Ebbesen (13 DNC) 13 DNC 13 DNC 10 8 11 55



Sailwave Scoring Software 2.02 build 5
www.sailwave.com

Klubmesterskab 2010, den 21.aug

Lørdag den 21. august blev der afholdt KlubMesterskab 2010 i GSK i fin vind, ca. 6 m/sek. Der blev sejlet 8 sejladser, hvoraf de to måtte sides væk. Alle sejlere gennemførte alle 8 sejladser, flot. Der var stor kamp om pladserne, men resultaterne kommer her:

OPTIMIST
1. Dan (6 point)
2. Mads L. (13 point)
3. Emil (15 point)
4. Peter F. (20 point)
5. Mikkel (28 point)

FEVA
1. Mads / Rasmus (6 point) 
2. Trine / Søren (10 point)
3. Peter / Allan (18 point)

Fænø Rundt 12. juni 2010 fra Middelfart

RESULTAT - FEVA

1st RS Feva XL DEN 3434 Mikkel Ebbesen Mads Nielsen Grindsted
Sejlklub
2nd Tilt RS Feva XL DEN 2475 Anne Holst Mikala Bodholt Nielsen Bogense Sejlklub 
3rd RS Feva XL DEN 2701 Maj Bendix Nielsen Eva Bendix Nielsen Bogense Sejlklub
4th RS Feva XL DEN 3396 Thea Salamon Christina Andersen Middelfart Sejlklub
5th RS Feva XL DEN 2545 Michael Madsen Steffan Abildstrup Grindsted Sejlklub
6th RS Feva XL DEN 3233 Marius Hintze Emil Jensen Assens Sejlklub
7th RS Feva XL DEN 3397 Linnea Borch Madsen Nanna Riis Middelfart
8th RS Feva DEN 2438 Sara Ravens Joakim Villemoes Skærbæk XL Bådeklub DNF 8th RS Feva XL DEN 2544 Mike Bækgaard Jacobsen Tobias Thomsen Middelfart Sejlklub
8th RS Feva XL DEN 3430 Christian Anov Rasmus Berndsen Grindsted Sejlklub


MoneyMaker Cup 13. juni 2010 fra Middelfart

Ved MoneyMaker Cup om søndagen i Middelfart gik det også rigtig godt for sejlerne fra Grindsted sejlklub. Her fik Mikkel og Mads en 2. plads, Stefan og Michael en 4. plads og Rasmus og Christian en 6. plads. Dan Nikolajsen fik en 10. plads i C-optimist og i begynder-optimist fik Trine Ebbesen en 3. plads, Mads Ladegaard en 6. plads og Cecilie Anov en 7. plads - godt gået

Jollestævne i Tirsbæk 1. maj 2010, Vejle

RESULTATLISTE -OPTIMISTER
PLC SEJLNR. NAVN KLUB 1 2 3 4 5 6 7 8 POINT
1 DEN 7518 Magnus Jakobsen Faaborg 2 4 1 2 1 4 1 1 12
2 DEN 8126 Pernille Mønsted Skanderborg 6 2 2 1 6 21 7 5 29
3 DEN 7854 Jakob Bach Skanderborg 5 8 9 5 2 2 2 11 33
4 DEN   88 Oliver Bløcher Faaborg 16 1 15 3 4 3 3 6 35
5 DEN 7781 Kasper Balsby Kerteminde 4 12 4 10 3 18 5 12 50
6 DEN 7503 Hans Frederik Carstens Strandby 3 17 3 6 22 1 21 4 55
7 DEN 7298 Theo Skov Thuesen Fredericia 18 3 16 9 5 5 9 15 62
8 DEN 7598 Mathies Thuesen Faaborg 20 7 5 11 13 6 13 8 63
9 DEN 7665 Melissa Nielsby Horsens 1 5 18 18 11 11 11 7 64
10 DEN  216 Jens Christian Hald SNV 7 14 13 8 7 10 19 10 69
11 DEN  799 Valdemar Krake Frandsen Kerteminde 9 24 7 4 9 7 15 20 71
12 DEN  798 Victor Borg Schweizer SNV 13 9 11 16 12 9 4 16 74
13 DEN 8048 Karina Høybye Olesen Kerteminde 8 19 17 DNC DNC 12 8 3 97
13 DEN 8294 Sigrid Krake Frandsen Kerteminde 27 20 12 14 10 8 20 13 97
15 DEN    3 Katja Winterskov SNV 17 29 24 19 DNC 16 6 2 113
16 DEN 7216 Rasmus Andersen SNV 14 27 25 7 14 22 18 14 114
16 DEN 7847 Johannes Ernstsen SJS 15 13 19 21 16 20 10 21 114
18 DEN 7433 Emil Helftholm Frederikshavn 12 10 20 26 15 17 23 19 116
19 DEN 7967 Thor Højrup Ho Bugt 23 6 14 25 18 14 24 DNC 124
20 DEN  750 Mathilde Gaarde Munk Fredericia 22 16 10 24 20 19 16 22 125
21 DEN SYD Janus Kragh Ho Bugt 28 26 22 13 21 24 12 9 127
22 DEN   20 Line Andersen SNV 24 15 28 22 19 15 17 17 129
23 DEN 8045 Mathias Yde Hedegaard Skanderborg 26 21 23 15 24 13 14 23 133
24 DEN  733 Frederik Borg Schweizer SNV 19 18 8 12 17 DNC DNC DNC 134
25 DEN 6587 Christian Laursen Ho Bugt 10 11 6 20 DNC DNC DNC DNC 137
26 DEN   15 Chris Kring Fredericia 21 25 21 23 23 23 22 18 151
27 DEN 7868 Rosa Stenfeldt Bogense 25 23 26 17 8 DNC DNC DNC 159
28 DEN    6 Mads Ladegård Grindsted 11 22 DNS DNC DNC DNC DNC DNC 183
29 DEN   16 Dan Nicolaisen Grindsted 29 28 27 27 25 DNC DNC DNC 196

RESULTATLISTE - FEVA

1 DEN 3434 Mads Nielsen/Mikkel Ebbesen Grindsted Sejlklub 2 1 1 4
2 DEN 2545 Stefan Abildstrup/Michal Madsen Grindsted Sejlklub 1 2 2 5

Klubmesterskab Grindsted Sejlklub 2009

Klubmestrene for 2009 blev:

FEVA-JOLLER
1. plads til Mikkel Ebbesen og Mads Nielsen
2. plads til Christian Anov og Rasmus Berntsen
3. plads til Chris Lind og Søren Sørensen

OPTIMIST-JOLLER
1. plads til Mads Ladegaard
2. plads til Dan Nicolajsen
3. plads til Mikkel H. Nielsen

STORT TILLYKKE og TAK TIL ALLE, SOM VAR MED.